Zbuduj ebike z Bikel.pl

Lekcja 13 - Wybór bazy do przeróbki (zwykły rower)

Czego dowiesz się z tej lekcji?

W tej lekcji przyjrzymy się zwykłym rowerom z ogłoszeń zamieszczonych w internecie, które nadają się/lub nie, do przeróbki na rower elektryczny.

Najważniejsze kwestie poruszane w lekcji

  • Prześledzimy kilka typów rowerów do przeróbki na elektryczne. Część z tych rzeczy było już omawianych w poprzednich lekcjach (m.in. o typach rowerów, rodzajach napędów) tutaj jednak omówimy to na konkretnych przykładach z ogłoszeń. Wybrałem przykładowe rowery, dla których wskażę Ci, jakie napędy można do nich zamontować (napęd w przednim i tylnym kole lub napęd centralny). Poza montażem napędu poruszę też, m.in. kwestię miejsca na baterię, amortyzacji i hamulców
  • W lekcji będę zachęcał Cię do skorzystania z ofert rowerów używanych. Gama jest bardzo szeroka i w rozsądnych pieniądzach można dostać naprawdę dobry rower.

Życzę miłego oglądania i owocnej nauki 🙂

Marek Przybylak

Lekcja 13

  • Wybieramy rower do przeróbki na elektryczny – przykłady

Linki

Lista polecanych komponentów do elektryfikacji roweru: https://kursebike.pl/polecane-komponenty

Podoba Ci się, co robimy?

Twoje wsparcie finansowe przyczynia się do tego, że możemy tworzyć kolejne treści. Bardzo Ci za nie dziękujemy! A jako prezent od nas otrzymasz 200 stron rzetelnej eBajkowej wiedzy (poradnik w formie e-book). Jest to kompendium informacji o zbudowaniu rowerów elektrycznych oraz ich eksploatacji.

49 zł